Best på ski - best på fest!

Påske på Rauland betyr artister, konserter, stemning og afterski!

En rekke arrangementer venter deg påsken 2026! Konsertene vil foregå i vårt store konserttelt ved Tiur. Her vil det være servering, konserter og topp stemning hele påsken!

Se oversikt nedenfor!

Billetter slippes her!

Påsken 2026

21. mars:
BIERSTUBE Helaften!

Vi sparker i gang påskefesten med BIERSTUBE - årets store ølfest, men med en nyhet denne sesongen!

Vi har invitert Aass bryggeri til Tiurtelt for å arrangere ølsmaking, før Norwegische Alpenorchester byr opp til ekte tyroller fest.

Ølsmakingen inkluderer 5 typer øl, plukkfat med lokale oster, spekemat og annet snacks og sikkelig god stemning.

Vi starter smakingen kl 17.30, og kl 19.30 er Norwegische Alpenorchester klare på scenen.

Billetter slippes snart! Kjøpes her!


Feststemning på Bierstube helaften med livemusikk, glade gjester og god atmosfære i tente paviljongen.

28. mars: Konsert med STAYSMAN

Vi garanterer en sikkelig pangstart på påsken. Staysman besøkte oss i 2025, nå er han her igjen. Staysman kommer med sitt energiske sceneshow og smittende karisma lover han 100 % konfetti og 200 % rølp- det blir rett og slett umulig å stå stille.

Dette blir den store kickstarten på påsken i fjellet!

Tiurteltet åpner: kl 19.00
Konsert: kl 21.00
Slutt: kl 00.00

ID 18 år 

Billetter slippes snart! Kjøpes her!



Person på scenen med tatoveringer og mikrofon i hånden, livlig konsertstemning med fargerike lys bak.

2. april: Stor gratis familiekonsert med HAGLE

Skjærtorsdag kommer Hagle til Vierli for en stor familiekonsert full av fart, humor og kjent musikk. Gratis inngang og perfekt for både små og store publikummere. En ettermiddag som garantert blir et av høydepunktene i påsken.

Start kl. 15.30
Gratis for alle


To personer i fargerike racingjakker står foran en bil i en garasje.

2. april: Konsert med E-76

E-76 er et legendarisk live-band fra Vinje og Midt-Telemark. Stiftet i 1991, og blant de første som laget fengende «køntrirock» på dialekt, en sjanger som de siden har holdt fast ved og som stadig når ut til nye generasjoner.

Det viktigaste for E-76 er å levere fengende festmusikk som får alle i godt humør. Det har blitt mange allsang favoritter slik som Dån Johan, Asfaltcowboy, Ingen som kjem til meg i kveld og Sauekjøt.

Tiurteltet åpner: kl 19.00
Konsert: kl 21.30
Slutt: kl 00.00

ID 18 år 

Billetter slippes snart! Kjøpes her!



Gruppe menn foran gul varebil utenfor bygning på vinterdag.

3. april: DJ HOWARD

Langfredag smeller vi i år igjen til med påskens beste afterski i teltet på Rauland Skisenter. Det blir afterski & afterparty. Vi er klare for å starte festen rett etter stengetid i bakken.

Howard er kjent for sine mange radiosendinger på NRK, show landet rundt, We Love the 90's og plateutgivelser. I 1995 inngikk Howard et samarbeid med kollega HC Andersen, som resulterte i flere plateutgivelser. Bla. hitlåta «Det va’kke min skyld», som ble en stor suksess.

Tiurteltet åpner: kl 16.30
Konsert: kl 20.00
Slutt: kl 23.00



En mann i svart t-skjorte peker mot hodet med fingeren, uttrykker tankefullhet.

4. april: Påskefest med Carina Dahl

Carina Dahl best på fæst! Her blir det skikkelig påskeparty som vi håper du blir med på.
Carina er en norsk sanger og låtskriver fra Trøndelag. Hun bemerket seg spesielt med sin deltagelse i Stjernekamp i 2021 der hun kom på en solid 3.plass. Artisten har også sluppet en rekke kjente festlåter som "Best på fest" der låten lå på topplistene i 10 uker.

I 2023 var Carina Dahl den mest strømmede kvinnelige artisten som sang på norsk. I 2024 vant hun en Spellemannspris i kategorien "festmusikk".

Tiurteltet åpner: kl 19.00
Konsert: kl 21.00
Slutt: kl 00.00

ID 18 år 

Billetter slippes snart! Kjøpes her!



Sangerinne med cowboyhatt på scenen under konsert, synger i mikrofon med rødt lys i bakgrunnen.

Afterski på Heishuset

Heishuset ved Rauland Høgfjellshotell har åpen afterski skjærtorsdag og påskeaften fra kl. 15.30-20.00. Gratis inngang - 18-årsgrense. Velkommen til påskestemning og moro!

Skibussen kjører kl. 20.00 (gratis - innom Vierli, Tiur/Holtardalen, Austbø, Sentrum)


Vinteraktiviteter: skiglede i bakken og kos med kaffe og kake på fjellkafé. Perfekt for familieopplevelser!

Afterski i Paviljongen

Midt i bakken i Holtardalen finner du Paviljongen. Her finner du ski-inn afterski hver dag fra kl. 12.00 hele påsken.


Snødekket skiområde med skiløper og paviljong på Rauland Skisenter, solfylt dag i fjellandskap.

Afterski i peisestoga på Vierli

Skjærtorsdag inviterer vi til afterski i peisestoga på Vierli fra kl. 15.30 - 20.00. Gratis inngang, 18-års aldersgrense.


Bygning med skilt Verli Kafeteria i tre, folk med fargerike luer står foran.

Påsken 2026 på Rauland

Ta fjellpåsken i Telemark til nye høyder! Rauland har et stort og variert påskeprogram med konserter, afterski og aktiviteter for hele familien!

Påskeprogram for hele påsken kommer!


Gruppe av kvinner jubler ved inngangen til Rauland Skisenter under solfylt vinterdag.

Feriepakker og tilbud