Unik konkurranse: Dikt deg til ein plass på «Raulendingen»-etiketten!

Publisert: 25.09.2023 13:09

Har du ein poet i magen og ein kjærleik for Rauland? Då har du no ein gyllen høve til å setje ditt eige preg på noko som vil bli ein del av vår lokale kultur! Visit Rauland og Vinje Bryggeri går saman om å lage eit heilt nytt øl, spesielt for og av Rauland. Det er eit lyst og friskt øl me kallar for «Raulendingen», og me ynskjer DITT bidrag til å pryde etiketten!

Korleis delta

Skriv eit dikt som handlar om bygda vår, Rauland, eller sjølve «Raulendingen». Lat ditt kreative geni flyte fritt! Det er ingen avgrensingar på lengd eller form – så lenge det kan passe på ei øl-etikett (75 ord).

Det beste diktet blir vald av ein jury og kjem til å bli trykt på etiketten av «Raulendingen» ølet. Dette er din sjanse til å bli ein del av Rauland-historia!

Premiar

Vinnaren vil:

  • Få sitt dikt trykt på etiketten av «Raulendingen»
  • Motta ein gavepakke frå Visit Rauland og Rauland Skisenter
  • Bli feira som ein lokal helt!

Send oss ditt bidrag til [email protected] innan 1. oktober 2023. 

Så ta pennen fatt og la oss få høyre di røyst. Me gler oss til å lesa ditt bidrag!